Juliusz Sałek - przedstawienie osoby

W Internecie działam często pod pseudonimem "Muniek", którym podpisuję swoje prace. Tak naprawdę nazywam się Juliusz Sałek, pochodzę z Bydgoszczy lecz aktualnie mieszkam i studiuję w Poznaniu. Mam 24 lat a od 9 lat na poważnie podchodzę do branży IT jako źródła zarobku. Interesuję się, jak każdy młody chłopak, motoryzacją i muzyką. Do niedawna skupiałem się głównie na motocyklach, byłem posiadaczem Hondy NSR. Teraz jestem niewątpliwym fanboy'em marki Mercedes-Benz. Do motocykli planuję wrócić, gdy tylko znajdzie się więcej czasu - marzy mi się większy odpowiednik mojego ex-jednośladu - Honda CBR. Nie mam wąsko sprecyzowanego gustu muzycznego - przez moje głośniki przewijają się tacy wykonawcy jak Eminem, Rammstein czy Prodigy. Głównie słucham zagranicznego rapu, rocka i różnych gatunków 'metalu'. Polski jest moim ojczystym językiem, angielskiego uczyłem się od przedszkola - w sumie 16 lat a niemiecki poznawałem w szkole średniej przez 4 lata. Angielski opanowałem w stopniu bardzo dobrym a niemiecki komunikatywnym. Staram się regularnie szlifować swoje umiejętności lingwistyczne korzystając z aplikacji i kursów wspomagających naukę. Jestem absolwentem klasy maturalnej Zespołu Szkół Elektronicznych w Bydgoszczy na profilu technik informatyk ze specjalizacjami: administrowanie sieciowymi systemami operacyjnymi oraz aplikacje internetowe i obecnie studiuję informatykę na Wydziale Informatyki na Politechnice Poznańskiej.

Historia

Pierwsze kroki w świecie komputerów stawiałem u kolegi z osiedla jeszcze przed przedszkolem, pod koniec lat 90. Później dostałem swój pierwszy komputer i trudno było zatrzymać tę machinę. W czwartej klasie szkoły podstawowej zacząłem tworzyć strony internetowe na dodatkowym kółku informatycznym po lekcjach. Zainteresowałem się wtedy takimi technologiami jak HTML, JavaScript, PHP i MySQL. W gimnazjum rozpocząłem swoją przygodę z programowaniem pierwszych aplikacji. Poznałem języki C++ oraz Pascal i biblioteki takie jak: Graph, SDL czy Allegro. Od 2009 roku zajmowałem się hostingiem i sponsoringiem Prywatnych (Otwartych) Serwerów Tibii oraz serwerów głosowych. W szkole średniej bardzo dogłębnie poznałem kolejny język programowania - Java. Do roku 2012 wykonywałem odpłatnie skrypty na zamówienie od osób fizycznych. Duża część prac dotyczyła właśnie w/w gry. Widząc zainteresowanie i popyt na takie usługi postanowiłem wraz z Patrykiem Schefflerem połączyć siły i wspólnie stworzyć serwis zajmujący się hostingiem oraz programowaniem - PixelTeam Hosting & PixelTeam IT Solutions. W technikum uczęszczałem na zajęcia unijne z zakresu administracji sieciami komputerowymi pod nadzorem systemów operacyjnych Windows oraz Linux. Odbyłem także kursy CISCO i posiadam certyfikaty CISCO IT Essentials oraz CISCO CCNA Discovery 1 & 2 z obsługi fizycznej komputera, jego osprzętu oraz kontaktu z klientem. Od 2014 roku prowadzę osobną działalność gospodarczą - serwis SoloPixel. Powstał on z chęci do dalszego rozwoju w dziedzinie informatyki, zdobywania nowych doświadczeń zawodowych oraz możliwości sprzedania moich aktualnych umiejętności i projektów osobom zainteresowanym.

Przyszłość i cele

Aktualnie staram się nadążać za zmieniającymi się trendami czytając lekturę informatyczną, uczęszczając na szkolenia i zapoznając się z kolejnymi tutorialami. Mam zamiar otrzymać tytuł magistra inżyniera informatyki na Wydziale Informatyki na Politechnice Poznańskiej. W przyszłości chciałbym posiadać prywatną serwerownię oraz być gamedeveloperem z własnym studiem. Planuję całkowicie uniezależnić się od osób trzecich i zyski czerpać wyłącznie z posiadania własnej firmy. Chciałbym wykonywać zlecenia, które są kreatywne i sprawiają mi radość przy ich ukończeniu.

Kontakt

Możesz się ze mną skontaktować online bez problemów przez Facebooka, Google+, Twittera, Instagram, YouTube czy też pocztę e-mail. Jeżeli wolisz porozmawiać w czasie rzeczywistym, dostępny jest też numer telefonu. Każdy ze sposobów komunikacji jest dostępny w stopce na każdej podstronie serwisu.